Dom na jesień życia

dom w kątachNazywany „jesienią życia” okres emerytury to często najlepszy czas na to, by cieszyć się życiem, skupić się na sobie i móc zająć się tym, co od dawna odkładaliśmy. Nie sposób jednak zaprzeczyć temu, że osoby starsze mają mniej sił niż młody człowiek, dlatego wybierając dom na ten etap życia warto wziąć to pod uwagę.

Dom „na jesień życia” powinien charakteryzować się przemyślanym i wygodnym układem funkcjonalnym. Projekt domu „Na jesień życia” powstał z myślą o tych, którzy cenią sobie komfort i prostotę. Zastosowane rozwiązania architektoniczne pozwalają na bezproblemowe użytkowanie przestrzeni przez osoby starsze.

domy koło góry kalwariiOPAŁEK II N 2G i OPAŁEK II N 2G L to wygodny dom parterowy z poddaszem użytkowym i garażem dwustanowiskowym (w obrębie bryły budynku), niepodpiwniczony, zaplanowany dla 4-5 osób. Mimo poddasza do codziennego funkcjonowania wystarcza przestrzeń na parterze. Umieszczenie wszystkich pomieszczeń na jednym poziomie pozwala na swobodną, wymagającą minimalnego nakładu sił komunikację.

Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie (sypialnia rodziców z osobistą przestronną łazienką, garderobą i balkonem) oraz duża ogólnodostępna łazienka.

Na parterze zaprojektowano:
-wiatrołap,
-hol z ozdobnymi schodami,
-reprezentacyjny salon z kominkiem i wyjściem na zadaszony taras,
-kuchnię,
-otwarty aneks jadalny,
-dodatkowy pokój,
-ogólnodostępny WC i garderobę,
-pomieszczenie gospodarcze.
Układ funkcjonalny stwarza możliwość dowolnej aranżacji poddasza, np. w celu uzyskania czterech sypialni.

W projekcie zrezygnowano z większej ilości małych pomieszczeń na rzecz otwartej
i funkcjonalnej przestrzeni.
 
PARTER:
Przedsionek – 3,15.
WC – 2,75.
Garderoba – 2,21.
Pomieszczenie techniczne – 7,91.
Schody – 3,60.
Pokój dzienny – 37,43.
Pokój – 10,78.
Kuchnia – 9,0.
Hol – 3,64.
Garaż – 29,12.
Taras – 16,91.

PODDASZE:
Korytarz – 5,74.
Pokój – 17,74 (22,65).
Garderoba – 4,19 (8,33).
Łazienka – 8,59 (12,96).
Pokój – 14,17.
Pokój –11,62 (18,48).
Łazienka –7,29 (11,56).

domy piasecznoZdajemy sobie sprawę z tego, że osoby starsze cenią sobie ciszę i spokój, dlatego usytuowanie domu „na jesień życia” właśnie w Kątach to dla nich idealne rozwiązanie. Zaletą tej lokalizacji jest bliska odległość od centrum Warszawy i specjalistycznych ośrodków zdrowia.

Kąty, chociaż są miejscem malowniczym i wolnym od miejskiego zgiełku, mogą pochwalić się rozbudowaną infrastrukturą –wszystko co potrzebne do codziennego funkcjonowania znajduje się tam „na wyciągnięcie ręki”.

Seniorzy mogą również uczęszczać na zajęcia organizowane przez Uniwersytet Trzeciego Wieku, działający w Górze Kalwarii od 2006 roku.

Elegancki, bezpieczny i ponadczasowy –taki właśnie jest dom dla seniora budowany według projektu OPAŁEK II N 2G i OPAŁEK II N 2G L.
Deweloper:

developer
Copyright © 2019 EKO-DOM. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: www.jellinek.pl Tagi
facebook google plus youtube